اریا

من کی ام؟ ( مولانا جلال الدین رومی)

در قرن‌های بعد (ظاهراً از قرن ۹) القاب «مولوی»، «مولانا»، «مولوی رومی» و «ملای رومی» برای وی به کار …. در آن هنگام مولانا جلال‌الدین ۲۴ سال داشت که مریدان از او خواستند که جای پدرش را پر کند. ….. وی همچنین از اشعار سنائی، عطار و دیگر شاعران، من جمله آثار خود در این خطبه‌ها استفاده می‌کند. … بی‌نهایت، چون ندارد دو طرف, کی بُوَد او را میانه منصرَف؟

مولانا شیخ جلال الدین رومی بلخی او طالب ، مرید و خلیفه شیخ شمس الدین تبریزی او … اندرین کاشانه ء ویرانه کی منزل کنم من … گفت او گنج ست و من ویرانه ام ای عاشقان

یکی از این بزرگان نام آور حضرت مولانا جلال الدین محمد بلخی است که به ملّای روم و مولوی رومی آوازه یافته است. … که از پدرت به من رسیده این معانی را از من بیاموز تا خلف صدق پدر شود. … نگاه شمس به مولانا گفته بود از راه دور به جستجو یت آمده ام اما با این بار ….. دوست عزیز سلام بعد از ثبت نام فیلها کی و چگونه ارسال میشه.

عرفانی جلال الدین رومی با این جملات شروع …. در طول نخستین دوره، مولانا تحت غلبه هجران شمس، از عشق، اشتیاق و گاهی از ….. من کی باشم که گویمت این کن! ….. عشق بریده کیسه ام، گفتم:هی، چه می کنی؟

ما مشتاقان شعر و انديشۀ مولانا جلال الدين بلخي ثم رومي، چه بسيار که از شمس … از در بلخ تا به روم نغمۀ هايهوي من … من عادت نبشتن نداشته ام هرگز.

مولانا جلال الدين محمد بلخي مولوي جلال الدين محمد بن بهاءالدين محمد بن حسيني … ای شمس تبريزی , نظر در کل عالم کی کنی کندر بيابان فنا جان و دل افکار آمدم …. پيش وي تقرير کردند که مولانا گفته است که من با هفتاد و سه مذهب يکي ام؛ چون صاحب غرض …

ما مشتاقان شعر و اندیشۀ مولانا جلال الدین بلخی ثم رومی، چه بسیار که از شمس تبریزی شنیده ایم و … از در بلخ تا به روم نغمۀ هایهوی من … «من عادت نبشتن نداشته ام هرگز.

“مولانا جلال الدین رومی” یکی از نامهای برجسته تصوف در آناتولی … شمس به مولانا دوری از “من” دنیوی و تصفیه نفس و چشمپوشی از نعمات دنیوی را آموخته …

ای شمس تبریزی نظر در کل عالم کی کنی … من خوانده ام که این غزل فقط در دو نسخه آمده است و آن هم به صورت ناقص واینکه به لحاظ سبک از اسلوب …. دور از خرد است و خداوندگار امروزین هم دیگر نه جلال الدین محمد بلخی رومی که البرت انیشتین است و مدیران ارشد …

مولانا جلال الدین محمد بلخی از کسانی است که تا حدودی موقعیت و جایگاه اهل بیت(ع) و خصوصاً امام علی(ع) را درک … «کنتُ مع جمیع الانبیاء سراً و مع خاتمهم جهراً: من با همه پیامبران همراهِ نهانی بوده ام و با پیامبر اسلام، همراهِ آشکار». … کوه را کی در رباید تندباد.

آفتاب جمال مولانا جلال الدین محمد بلخی نیز اکنون چندین صد ماه است که در آسمان ذوق ومعرفت و معرفت الاهی طلوع کرده و همچنان در … بر هشتمیش من بدم، من عاشق دیرینه ام.

آغازنامه ء مثنوي مولانا جلال محمد بلخي رومي شهکار جاودانه مولوی بشنو این نی …

آغازنامهء جاودانهء مثنوی معنوی از مولانا جلال الدین محمد بلخی (مولوی) این کوشش دوم من درین کانال برای عرضه کردن نینامه مولانا است. این بار ازنسخه …

و نمی دانم در کجا و از کی مطلبی خواندم به فارسی که در آن نویسنده، این طور که من یادداشت کرده ام … تا آنجا که من می دانم «سنایی غزنوی»، «عبدالرّحمان جامی»، «فخرالدّین … البتّه اینها همه با ذکر اسم مولانایند، و مولانا جلال الدّین محمّد بلخی، بدون ذکر اسم(۴). … اینترنت یافته بودم و جمله هایی را که نقل کرده ام از خودم در نیاورده ام.

جلال‌ الدین محمد بلخی مشهور به مولانا، مولوی و رومی «۶ نوامبر ۱۲۰۷ ؛ بلخ یا وخش – ۲۳ دسامبر ۱۲۷۳ ؛ قونیه» از معروفترین شاعران ایرانی … گفتم کجا،کی خواهد این؟ … گزیده اشعار زیبا ، کوتاه و عاشقانه جلال الدین مولانا … من که از اطوار بیرون جسته ام.

جلال الدین محمد بن محمد بلخی معروف به جلال الدین رومی، جلال الدین بلخی، رومی، مولانا و … وقتی که سید نتوانست به دیدار سلطان العلماء نائل شود رو به مولانا کرد و گفت در باطن من علومی است که از پدرت به … نگاه شمس به مولانا گفته بود از راه دور به جستجویت آمده ام اما با این بار گران علم و …. من به شیران کی دهم یک موی او.

… و تفسیر ، دفتر سوم مثنوی معنوی از مولانا جلال الدین محمد بلخی درمرکز … 167) گر خوری سوگند ، من کی خورده ام ؟ / از پیاز و سیر ، تقوی کرده ام …

حضرت مولانا جلال الدین محمد بلخی. … اگر بر گور من آیی زیارت تو را خر پشته ام رقصان نماید …. جلال الدين محمد بلخي که بعدها به عنوان جلال الدين رومي اشتهار يافت و …. ای شمس تبريزی , نظر در کل عالم کی کنی کندر بيابان فنا جان و دل افکار آمدم.

در اشعار مولانا در معانی مختلف از جمله: مرگ طبیعی، مرگ ارادی، فنائ فی الله، وجود حقیقی، عالم غیب، عالم … و مقال مقبول حضرت قیومی مولانا جلال الدین رومی را که گفت: …. گر چه گوید سنی ام از جاهلیست ….. پس چه تر سم کی زمردن کم شدم ….. عزّالدین کاشانی در شرح خود بر این ابیات گوید: فسبحان من احتجب بنور ظهوره و ظهر باسبال ستوره.

اصل کجا خطا کند شمس من و خدای من مولانای بلخ و روم … ترکی کی بلخی کی زنگی کی رومی کی. من از کجا … مولانا جلال الدین بلخی رومی …. تو را خرپشته ام رقصان نماید

اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان.

العلم وأنواعه من وجهة نظر مولانا جلال‌الدین بلخی …. جان جمله علم‌ها این ست، این که بدانی من کی ام در یوم دین،[2] … از حق اِن الظن لایَغنــی رسید مرکب ظن برفلکها کی دوید.

ییلده قدیمی بلخ شهریده اۉز دوری نینگ مشهور متصوف دانشمندی، … معلوم کی، جلال الدین رومی اۉز دوری نینگ عنعنوی ادبی تیلی بۉلمیش فارسی ده ایجاد … عیبلی من، نېتهی، یار، سرخوش اېدیم من، … کیم کی ایریلگن اېرور اۉز اصلیدین،.

دوستداران حضرت مولانا انسان شناسی در مکتب مولانا جلال الدین محمد بلخی. … این کتاب دارای شش دفتر است و دفتر هفتمی که حالا چاپ می شود از آن مولوی نیست و من در یک مقاله به این موضوع پرداخته ام.” …. یاد مولانا جلال الدین رومی، اندیشمند بزرگ جهان اسلام و تصوف، در 735 مین سالگرد رحلتش گرامی داشته شد. … کی ببینم مرا چنان که منم

هرکسی از ظن خود شد یار من از درون من نجست اسرار من1 … در نزد یونانیان آفرودیت Aphordete رب النوع عشق است و رومیان آن را ونوس می نامند. …. نام مولانا به اتفاق تذکره نویسان، محمد و لقب او جلال الدین است و همه مورخان او را به این نام و … پس بود دل جوهــر و عالم عرض ســـایه دل کـــی بود دل را غرض ؟ ….. من شمسم رایافته ام امید است شما هم بیابید .

جهان به تجلیل از هشتصدومین سالگرد تولد مولانا جلال الدین بلخی، معروف به رومی پرداخت. … از آنجا که که من به اصل اشعار مولانا به دری دسترسی ندارم، ترجمه اشعار مولانا را همانگونه که در …. خدا پرسید: کی آنجاست؟ … نه ترسا نه یهودی ام ، نه گبرم، نه مسلمانم.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر