اریا

‘- صدای خش‌خشِ کندن خارها از زمین .

ناسا به تازگی مجموعه صداهایی را که خارج از جو زمین ضبط کرده تحت عنوان … زمانیکه این امواج را تا حد شنوایی انسان تقویت کنیم، صدای مطلق فضا شنیده خواهد شد.” …

در نزدیکی شهر سن‌پترزبورگ روسیه، درست وسط یک زمین باتلاقی دروازه … در خیابان “آکسفورد” لندن آویزان می‌کردند تا صدای ترافیک را ضبط کند.

یادش به خیر، در كوچه پس كوچه های روستا كه قدم می زدیم آنقدر دور و برمان ساكت بود كه حتی صدای خش خش برگ های نازك و ظریف درختان زیر پایمان را هم می …

پتو را کنار کشید که هم زمان با کنار کشیدن پتو، دو کتاب روی زمین افتاد؛ حتی او با صدای خش خش کاغذها و افتادن کتابها بیدار نشد. میترا به … میترا منتظر جواب نماند و از اتاق خارج شد. …. شکیلا سیبی را که پوست کنده بود جلو دست برادرش گذاشت:

بیرونی؛ خارجی; foreign, outside, out, external, outer,. bring about … آب راه؛ فرسایش زمین و درست شدن راه آب;ditch, gargoyle, scupper, lead. streamline ….. از ریشه کندن؛ جای چیزی رو گرفتنreplace. practitioner …… صدای خش خش؛ هیس کردن. growl.

این را حتماً به خاطر داشته باشید گربه اصلاً نباید شکلات بخورد. …. چرا گربه گاهی کف زمین را می‌کند مثل اینکه سعی می‌کند ظرف غذایش را دفن کند؟ … و بلند موش ها، پرنده‌ها و جیرجیرک‌ها است؛ بنابراین صدای خش خش تکه کاغذی مچاله شده …

همان طور که نزدیک می‌شدم صدا کلفت‌تر می‌شد و کوتاه‌تر، و چاک دهان دریده‌تر و دندان‌ها نمایان‌تر و دم افراشته و پوزه به پنجه‌ها چسبیده … هنوز پشتم به دیوار نرسیده بود که سگ خورد زمین. ….. عین یک نارون وسط دشت، یا نه، عین همان بته‌ی خار. … چون رفت سراغ قنات کندن. … خش خش کنان، و با تقطیع ضربه‌ی عصایی و درویش کمی مکث کرد و گفت:.

از آنجا که بریتانیا و شهر لندن نیز یکی از بهترین مقاصد گردشگری و توریستی …. اجتماعی تاریخی که قرار از کشور خارج بشی مدت زمانی که قراره سفر بری، تاریخ …. هنوز بازش نکردین صدای خش خش هیچ کاغذی نشنیدین یعنی تو پاسپورتتون مهر خورده ….. (۱۳.۶۴ تا ۱۹.۷۰ پوند); Jacket potato:یک سیب زمینی بزرگ تنوری پخته شده که …

گردالی/ زرافه ها جزو شگفت انگیزترین موجودات زمین هستند. … لب های سفت و بزاق غلیظشان از آنها در مقابل خارها محافظت میکند. … آنها هنگام خواب خروپف، خش خش و ناله میکنند و صدایی مانند فلوت … شش محل در لندن برای پنیربازان.

حلقه زمین دلیل پارازیت تلویزیون دیجیتال و معمولی … در صورتی که با کندن سیم یکی از دستگاه ها صدای نویز تلویزیون قطع شد مشکل از اتصال …

به خاطر امتحانات بسیار فشرده ی دانشگاه … یادت میره شبایی رو که بارون میشد و روی زمین آتیش گرفته ی وجودت می بارید … که با صدای خش خش همین برگهازیر پای تو ،صدات بزنه که چند قدمی دل به دلش … زندگی بی عشق ،اگرباشد،همان جان کندن است.

چند دقیقه‌ای نگذشته بود که صدای خش خش سریدن یک یادداشت از زیر در اتاق چرتم را پاره کرد. … من و مجید از قبل انقلاب در لندن به هم پیوند خورده بودیم. … در آن عملیات، ارتش عراق ناگزیر از عقب‌نشینی به غرب کارون شد و آبادان از محاصره زمینی خارج شد.

به صداي خش‌خش مداوم گوش مي‌داد، از اين دنده به آن دنده مي‌شد، به زمين و زمان فحش مي‌داد، اما باز خوشحال بود که فردا سرظهر جعفرش مي‌رفت. … تمام تيرهء پشتش خيس عرق شده بود، هنوز هم نفس‌نفس مي‌زد، و باز هم صداي خش‌خش مي‌آمد. ميرزا از خير خواب …. خارج از نوبت يک نان تافتون مي‌گرفت. …. فکر بعدش را هم نکن، باز هم دود از کنده بلند مي‌شود.»

با شنيدن صداي “اهم” ِ كسي سرش رو بالا آورد و عينكش رو روي صورتش جا به جا كرد و … و با لب پايينش كه به خاطر ناراحتيش كمي جلو اومده بود جواب داد:قول ميدم كه امروز آخرين …. ش رو مخ ترين فردي هست كه روي زمين وجود داره اما قطعا كه اين واقعا اهميتي نداشت . ….. ميكردم وقتي كه ميفهميدم تو براي هميشه لندن رو ترك كردي و به نيويورك رفتي ؟

از نظر آوائی یا …. سو شیریلتیسی:صدای شرشر آب یارپاق خیشیلتیسی:صدای خش خش برگ اوت … رود: قازماق: بمعنی کندن زمین و امثال آن یولماق:بمعنی کندن مو و کندن از ریشه …

رشته کوههایی …

طنين صداي خش خش برگهاي خزان زده قصه خزان زندگي گويي همين … او مدتي به آن دختر نگريست و بعد براي اينكه به او تسلي خاطر دهد دستش را پيش برد تا او را از روي زمين بلند كند هنوز به دخترك … ديروز نزديك ظهر خودم اين قبر رو كندم.

تمام انواع راسوها توانایی خوبی برای بالا رفتن از درخت و کندن زمین دارند. … کند، دمش را بلند می کند و شروع به درآوردن صدای خش خش و سروصدا درآوردن با پاهایش می کند.

طارم به خاطر برخورداری از شریان حیاطی رودخانه قزل اوزن، به بزرگترین قطب كشاورزی … انواع کنده کاری ها شامل: کنده کاری ساده روی فلزات، برجسته از پشت. …. محسوب می شود هنوز صدای خش خش اره ی استاد کار به گوش میرسد، صدایی که یاداور دوران نه … روند و گهواره ای که لبریز افسانه های کهن است با صدای دو رگه مادران زمینی روایت می شود.

ها سردته. ….. ستوان ادای احترامی به فرمانده کرد و همراه محمدطه از اتاق فرماندهی خارج شدند. مقابل در …

… درختها که تو جنگل روی زمین ریخته بگذارم و از صدای خش خش لذت ببرم، از … که صاعقه هفته گذشته از جا کنده و روی زمین انداخته جست بزنم و تا رودخونه بدوم، … منم که دنبالشم خارها تو پوزه ام فرو میره، بوته تمشک وحشی رو دور میزنم تا …

ظرف های سوپ به یک آن از دستشان به روی زمین رها شدند و صدای شکستنشان سکوت رعب انگیز سالن را … آستین پیراهنش کنده شد. . . …. سرم را بالا می گیرم و به خاطر نور خورشید کمی ابروهایم در هم فرو می روند. ….. به سختی میان خش خش ها شنیده می شد‌‌.

خش‌خش 56712 N. خش‌خش‌کنان 0 AJ …. خوار 473051 N,AJ,NUM …… زمین 5923698 N,AJ,ADV. زمینه 100 N …… صدا 4221348 N,AJ. صدابردار …… لندن 1831228 N,AJ.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر