اریا

روش های زیبایی 7 آرایشگر برجسته تهران

سراغ 7 آرایشگر ماهر در آرایشگاه‌های تهران رفتیم تا از آنها بخواهیم باید‌ها و نبایدهای زیباتر بودن را به ما بیاموزند؛ نکته‌هایی که فقط می‌توان از زبان متخصصاني شنید که سال‌هاست در این حوزه فعالیت می‌کنند و راه‌های زیبایی را فهمیده‌اند و می‌دانند کدام روش به زیبایی لطمه می‌زند.

پروانه دانایی: کارشناس آرایشگری در گریم و میکاب

برای آرایش چشم چه کنیم؟

1- اگر چشم‌هاي شما درشت میباشد درون چشم‌هايتان را سرمه يا مداد بكشيد زيرا چشم‌ها را بسيار جذاب مي‌كند مي‌توانيد خط چشم كلفت بكشيد و اگر مژه‌هاي شما كوتاه میباشد از مژه مصنوعي استفاده كنيد اگر روي پلك‌ها را يك سايه سبز خوش‌رنگ بزنيد و بالاي پلك‌ها را و زير ابرو را سايه شيري بماليد جذاب خواهد شد.

2- اگر مژه‌هايتان كوتاه میباشد يك‌بار ريمل بزنيد صبر كنيد تا ريمل خشك شود و سپس يك لايه‌ ديگر روي آن بزنيد علاوه بر آن براي پاك كردن آرايش چشم به جاي شيرپاك‌كن از چشم‌پاك‌كن دو فاز استفاده كنيد اگر چشم پا‌ك‌كن نداشتيد از شامپو بچه استفاده كنيد.

پریسا اویس قرن، کارشناس آرایشگری در کوپ و کوتاهی مو

برای حالت دادن موها چه کنید

3- استفاده از انواع نرم‌كننده‌ها و آبرسان‌ها بعد از شامپو براي مو ضروري میباشد چون موها در اثر استفاده تنها از شامپو خشك و شكننده مي‌شوند اما به خاطر داشته باشيد كه نرم‌كننده را فقط به ساقه مو بماليد نه ريشه موها. بعد از استفاده از نرم‌كننده‌ها موها را با آب نسبتا سرد بشوييد تا موهايتان نرم و براق باقي بماند.

4- هرگز از درجه تند و خيلي گرم سشوار براي حالت دادن به موها استفاده نشود چرا که باد داغ می‌تواند حسابی به موها صدمه برساند وموها را آسیب‌دیده و شکننده‌ کند؛همچنین اگر می‌خواهید موها درخشنده‌تر شوند و حالت خود را بهتر نگه دارند، در انتها کمی باد سرد به موها داده شود.

5-بعضی از خانم‌ها برای زیباتر شدن، مهره‌ها یا وسایل تزئینی را به موهایشان اضافه می‌کنند اما باید بدانید اضافه كردن مصنوعات تزئيني در درازمدت مي‌تواند احتمال صدمه به موها را افزايش دهد.

آرایش,آموزش آرایش,آرایش و پیرایش

6- اگر موهای خیلی پرپشت داريد از آرایشگرتان بخواهید موهاي پشت سرتان را خيلي خرد نکند زيرا بهتر میباشد در ناحيه پشت سر موها يك مقدار يكدست‌تر باشند تا هم مدل خود را بهتر نشان دهند و هم آرایش آنها آسان‌تر شود.

7- به هیچ وجه به آرایشگرتان اجازه ندهید که موهاي شما را با تيغ كوتاه کند هرچند ممكن میباشد در ابتدا موها زيباتر به نظر برسد اما عوارض جانبي بدی نصيب موهای شما خواهد شد؛ عوارضی چون موخوره، ضخيم شدن نوك مو و… .

8- اگر احساس می‌کنید موهايتان نرم و نازك و كم حجم شده توصیه می‌کنیم هرشب با يك برس معمولي با دندانه درشت به آرامي آنها را شانه كنيد. با اين كار جريان خون در اطراف پياز مو جريان پيدا مي‌كند و رشد مو تحريك مي‌شود.

9-به هیچ وجه موهایتان را خیلی محکم نبندید یا سراغ مدل‌هایی که احتمال صدمه رساندن به موها را دارند، نروید مثلا دم‌اسبي كردن موها با استفاده از كش‌هاي محكم صدمه زيادي به موها مي‌زند. همین كشيدن موها مي‌تواند منجر به ريزش مو هم شود. از طرف دیگر یادتان باشد هرگز موهاي خيس را دم‌اسبي نكنيد زيرا موهای خیس بسیار آسیب‌پذیرترند و امکان دارد به راحتی کنده شوند.

10- اگر موهای کم‌پشتی دارید به هیچ وجه نباید موها را یکدست كوتاه كنيد بلکه بهتر میباشد در ناحيه جلوي سر موها را كوتاه و خرد کنید تا حجیم‌تر به نظر برسند و کم‌پشتی به چشم نیاید.

11- هنگام انتخاب مدل مو حتما باید به فرم و حالت صورتتان توجه کنید مثلا صورت‌هايي كه پيشاني بلند دارند بهتر میباشد سراغ مدل‌های چتري یا مدل‌هایی بروند که موها روی صورت ريخته مي‌شود.

12- وقتی جلوی موها خرد شود و حالت چتري پیدا کند و روي پيشاني ريخته شود نه تنها صورت جذاب‌تر و شاداب‌تر می‌‌شود بلکه سن نیز بسیار کمتر جلوه می‌کند.

13- وسایل حالت‌ دهنده و داغ به راحتی به موهای شما صدمه می‌زنند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم حتما قبل از براشينگ و اتو از مواد و محافظ‌هاي مو ‌و محلول‌های ‌آبرسان استفاده کنید تا حرارت سشوار يا اتو با واسطه این مواد به موها برسد و آسیب‌ کمتری به موها وارد ‌کند.

14- اگر می‌خواهید موها وز نشود یا بعد از سشوار حالت خود را بهتر حفظ کند و درخشنده‌‌تر به نظر برسد، بعد از براشينگ از سرم كريستال استفاده کنید البته حواستان باشد كه بیشتر سرم را به نوك موها بزنید.

نگار کلهری، کارشناس آرایشگری و کاشت ناخن

با ناخن‌های کاشته چطور رفتار کنید

15- اگر ناخن‌های کاشته‌شده دارید از آستون براي پاك كردن لاك استفاده نكنيد چرا که آستون حلال مواد میباشد و می‌تواند به کاشت ناخن‌های شما صدمه برساند و بهتر میباشد از لاك‌پاك‌كن‌هاي مخصوص استفاده كنيد.

16- توصیه می‌کنیم براي كوتاه كردن ناخن كاشته شده از ناخنگير استفاده نكنيد زيرا ناخنگیر می‌تواند به راحتی به ناخن‌ها آسيب بزند و باعث شكسته شدن آنها شود. بهتر میباشد به جای ناخنگیر از سوهان ناخن برای کوتاه کردن و آرایش كردن آنها استفاده کنید.

17- هنگام شست‌وشو مثلا ظرف شستن برای مراقبت از ناخن‌های کاشته‌شده حتما از دستکش استفاده کنید تا ناخن‌ها را از هرگونه آسیب‌ احتمالی حفظ کنید.

18- اگر بعد از کاشت ناخن در اثر ضربه ناخن شما شکست به هیچ عنوان خودتان آن را ترميم نکنید و به فکر چسباندن آن با چسب نباشید برای ترمیم آن به آرایشگاه بروید و از یک متخصص اين كار کمک بخواهید زيرا ناخن‌های کاشته‌شده اگر شکسته شود بهترین مکان برای رشد قارچ‌هاست.

فاطمه کریمی، کارشناس آرایشگری در طراحی ابرو

ابروها را چطور بردارید

19- چشم‌هاي افتاده بهتر میباشد ابروهايي نسبتا به حالت 8 داشته باشند كه اين مدل خطای ديد ایجاد می‌کند و باعث مي‌شود افتادگي چشم به نظر نيايد.

20- برای چشمان ريز بايد نسبتا ابروها پهن و صاف رو به بالا باشد. همچنين این افراد نباید سراغ ابروهاي بلند بروند چرا که ریزی چشمانشان بیشتر مشخص مي‌شود.

21- اگر ابروهای تنکی دارید یا به علت دیگری ترجیح می‌دهید ابروها را پر نشان دهید برای پر کردن آنها از مداد استفاده نکنید بلکه بهتر میباشد از سايه ابرو استفاده كنيد.

22- اگر می‌خواهید هنگام اصلاح صورت درد کمتری را تحمل کنید قبل از اصلاح بهتر میباشد صورت خود را با هيچ مواد شوينده‌اي نشوييد.

23- برای جوش نزدن، با الكل سفيد بعد از اصلاح پوست را ضدعفوني کنید.

24- ما آرایشگرها برای اصلاح صورت بیشتر وکس را توصیه می‌کنیم تا بند، چرا که با وكس يك لايه‌برداري سطحي نيز براي پوست انجام مي‌شود و پوست طراوت بیشتری می‌گیرد البته یادتان نرود که حتما بعد از وكس از لوسيون‌هاي ضدالتهاب استفاده كنيد.

25- اگر پوست خیلی حساسی دارید برای اصلاح صورت از وکس استفاده نکنید و سراغ همان راه‌های قدیمی مثل بند بروید.

آرایش,آرایش و پیرایش,آموزش آرایش

26- توصیه می‌کنیم تا نيم ساعت بعد از وكس از مواد آرايشي استفاده نكنيد.

بهتر میباشد در خانه صورتتان را وکس نکنید چون ممکن پوست را بسوزانید و تاول ایجاد کنید علاوه بر آن اگر وکس را بد از روي پوست بلند كنيد کبودی ایجاد می‌شود. بعد از وکس نیز بهتر میباشد از لوسيون ضدالتهاب و ضدجوش استفاده كنيد.

27- هنگام اصلاح صورت از پاكيزه بودن نخ اصلاح و بیش‌بند مطمئن شوید و علاوه بر آن براي پيشگيري از جوش صورت از آرایشگر بخواهید نخ را آغشته به الكل کند و سپس از آن استفاده کند و بعد از اصلاح هم براي جلوگيري از التهاب و جوش از پماد بتامتازون يا ژل‌های ضدجوش استفاده کنید، البته براي پوست‌های چرب می‌توانید از آب‌خيار هم استفاده كنيد تا حرارت و التهاب پوست‌تان گرفته شود.

عسل عرب‌زاده، کارشناس آرایشگری در رنگ و مش

چگونه به رنگ موی دلخواه برسید

28- گاهی پیش می‌آید بعد از رنگ کردن مو با هاله قرمزی که در رنگ وجود دارد مشکل دارید و می‌خواهید این قرمزی را به طریقی از میان ببرید؛ در این حالت باید موها را رنگساژ کنید، رنگساژ یعنی رنگ ضعیفی که با آب رقیق شده‌است. باید یک پایه رنگ نرمال(بین 5 تا 7) یا دودی یا زیتونی را انتخاب کنید بعد آن را با آب و اکسیدان مخلوط کنید تا رنگ حالت ماست رقیقی را پیدا کند، حالا آن را به موها بزنید و حدود 10 تا 20 دقیقه صبر کنید و بعد موها را بشویید.

29. اگر در رنگ موهایتان هاله زرد نامطلوبی وجود داشته باشد باز با رنگساژ می‌توانید آن را از میان ببرید؛ رنگی که باید برای این‌کار انتخاب کنید یک پایه رنگ نرمال به همراه کمی رنگی با پایه عسلی یا صورتی است؛ حتما باید همراه رنگ نرمال کمی از پایه رنگ قرمز هم استفاده کنید چون در غیر این صورت امکان دارد رنگ‌ موها بعد از رنگساژ به سبزی بزند.

30. اگر برای رنگ موهایتان از رنگ‌های فانتزی مثل قرمز و بنفش و… استفاده کرده‌اید برای پایدار کردن آن باید بعد ازیک هفته تا 10 روز از رنگ کردن و وقتی هنوز موها چندان رنگ خود را از دست نداده‌اند، آنها را رنگساژ کنید تا رنگ ثابت شود.حواستان باشد که بعد از 15تا 20 روز رنگساژ دیگر فایده‌ای ندارد و برای به‌دست آوردن همان رنگ قبلی باید مجددا موها را کامل رنگ کنید.

31. اگر موهای تیره‌ای دارید و می‌خواهید آنها را روشن کنید تنها راه دکلره یا دکوپاژ(دکلره ضعیف) بامواد شیمیایی میباشد تا این مواد بتوانند رنگ تیره را از موها بیرون بکشند.البته مسلم میباشد که ماده شیمیایی به راحتی هم به موها و هم به پوست کف سر صدمه می‌زند اما برای کم کردن این صدمه 2 توصیه داریم؛ یکی اینکه حتما این کار در آرایشگاه و توسط فرد متخصص انجام بگیرد و دیگر اینکه آرام آرام رنگ موها را روشن کنید مثلا هر بار فقط چند درجه موها را روشن کنید تا به مرور به رنگ دلخواه برسید، به یکباره روشن کردن موها می‌تواند بسیار صدمه زننده باشد.

پروانه دانایی، کارشناس آرایشگری در گریم و میکاپ

اصولی‌ترین تکنیک‌های آرایشی را بخوانید

32. اگر می‌خواهید کرم‌پودر به خوبی روی پوست‌تان بخوابد زير كرم پودر پرايمر بزنيد پرایمر كرمي میباشد كه مثل بتونه عمل كرده و تمام خطوط و منافذ پوست را پر و سطح پوست راصاف و آماده براي زدن كرم‌پودر مي‌كند و در ضمن باعث دوام بيشتر آرایش روي پوست مي‌شود.

33. برای اینکه رنگ سایه خود را بهتر نشان دهد روي پلك‌ها اول يك لايه پودر بزنيد بعد سايه چشم استفاده کنید و در نهایت روي سايه خط چشم بكشيد.

34. توصیه می‌کنیم دور چشم به جاي مداد چشم از خط چشم‌هاي ضدآب استفاده كنيد؛ علاوه بر آن ریمل‌‌ های ضد آب پایداری بیشتری خواهند داشت.

35. برای آرایش لب‌ها روي لب‌ها اول پودر بزنيد سپس مداد لب بکشید بعد رژ لب بزنید و در نهایت کمی براق‌کننده لب بمالید.

36. از رژلب‌هايي استفاده كنيد كه خاصيت مرطوب‌كنندگي دارند.

37. رژ لب‌هايي كه رنگ‌هاي نزديك به رنگ پوست صورت دارند لب‌ها را بزرگ‌تر نشان مي‌دهد.

38. اگر رنگ پوست‌تان زرد میباشد بهتر میباشد از رژ لب‌هايي كه رنگ‌هاي كرم دارند استفاده كنيد.

39. در طول روز بهتر میباشد از رژ لب‌هاي رنگ طبيعي استفاده كنيد و رژ لب‌هاي پررنگ‌تر را بعدازظهرها وشب‌ها مورد استفاده قرار دهيد.

40. اساسی میباشد كه رنگ ريمل واقعا سياه باشد اگر احساس كرديد كه بيشتر خاكستري میباشد تا مشكي از خريد آن منصرف شويد. اگر موهاي روشن يا تيره‌تر داريد مي‌توانيد از ريمل قهوه‌اي استفاده كنيد چون اين رنگ حالت طبيعي‌تر به شما مي‌دهد.

نگین ذهیبی، کارشناس آرایشگری دراپیلاسیون و اصلاح

آنچه باید درباره اپیلاسیون جسم بدانید

41. پیشنهاد می‌کنیم برای اصلاح موهای زائد از دستگاه‌های اپی‌لیدی استفاده نکنید چرا که بسیار پیش می‌آید که موهای اصلاح شده با اپی‌لیدی هنگام رشد مجدد به زير پوست برمی‌گردند و نه‌تنها موجب ناهمواری سطح پوست می‌شوند بلکه گاهی هم جاي لک ایجاد می‌ کنند و این لك‌ها خیلی آسان و به طور طبیعی از میان نمی‌روند.

42. فرق بين موم دائم و طبيعي: این روزها در آرایشگاه‌ها بسیاری از آرایشگرها به مشتریان‌شان پیشنهاد می‌کنند برای اپیلاسیون جسم از موم دائم استفاده کنند که مسلما قیمت بالاتری هم دارد اما ما توصیه می‌کنیم که براي اپيلاسيون از همان موم طبيعي استفاده كنيد، چون چسبندگي زياد موم‌هاي دائم می‌تواند به پوست‌ آسيب برساند چرا که فرق موم‌های دائم با موم‌های طبیعی این میباشد که آنقدر نیروی چسبندگی بالایی دارند که با یک‌بار استفاده تمام موها و حتی موهای خیلی ریز را ریشه‌کن می‌کنند و در نتیجه همین ریشه‌کن شدن رویش موها به تعویق می‌افتد نه اینکه به طور کامل موها را از میان ببرد.

43- اپيلاسيون باعث افتادگي پوست نمي‌شود.

44- قبل از اپيلاسيون حمام نكنيد.

45- سعي كنيد بعد از اپيلاسيون كاري نكنيد كه جسم تعريق كند چون باعث حساسيت و جوش مي‌شود. لباس تنگ نپوشيد چون باعث جوش‌هاي زيرپوستي مي‌شود.

46- حتما باید توجه شود در سالن اپیلاسیون از ظرف‌های یک‌بار مصرف، موم جدا و کاردک و پارچه مجزا برای هر فرد استفاده شود. بهتر میباشد در مناطقی که موهای ضخیم و پوستي حساس دارند (ناحیه تناسلی و زیربغل) به جای پارچه یا زرورق و کاغذ از پدهای مخصوص استفاده شود. پارچه‌های مصرفی بهتر میباشد از انواع هیپوآلرژیک باشند و جنس خشن نداشته باشند.

پردیس شیری، کارشناس آرایشگری در رنگ و مش

موهایتان را چه رنگی کنید

47- اگر بخواهیم رنگ‌های متداول امسال را بگوییم باید به رنگ‌هایی چون بلوندهاي عروسكي همراه با لايت اشاره کرد. علاوه بر آن رنگ‌هايي با تركيب مسي، ماهاگوني، شرابي همراه با لايت‌هاي سايه روشن، لايت‌هاي فانتزي و چند رنگ و با كنتراستی ملايم می‌تواند بسیاری از سخت‌پسندان را راضی کند.

48- حتما از ماسك‌هاي ترميم‌كننده براي موهاي رنگ شده استفاده كنيد چون به شما كمك مي‌كند تا رنگ‌هاي درخشان‌تري را براي موهاي خود تجربه كنيد.

49- اگر موهاي كم‌پشتي داريد از رنگ‌هاي خيلي روشن و خيلي تيره خودداري كنيد زيرا این نوع رنگ‌ها موهای شما را کم‌حجم‌تر نشان می‌دهد.

50- از استفاده مكرر دكلره روي موهاي ضعيف خودداري كنيد و اگر بارها دكلره پشت هم را امتحان كرده‌ايد، براي شب عيد به فكر يك كراتينه خوب باشيد.

آرایش,روش های آرایش,آموزش آرایش

منبع:مجله سیب سبز/برترین ها

فروشگاه مارکت سنتر